top of page
  • Writer's pictureDideli maži ekranai

Didelių mažų ekranų mokytojai "FAME" konferencijoje Taline

Sausio 10-11 d. su penkiomis projekte dalyvavusiomis ir dalyvaujančiomis mokytojomis domėjomės ir dalinomės gerosiomis medijų edukacijos praktikomis konferencijoje "FAME. Take 1. Film and Media for Education" Taline.

Pirmąją konferencijos dieną klausėmės Danų kino instituto atstovo Claus Noer Hjorn bei balandžio mėnesį Vilniuje viešėsiančio medijų edukacijos eksperto John Potter iš Didžiosios Britanijos pranešimų. Taip pat dalyvavome Suomijos, Danijos Lietuvos, Rusijos, Lietuvos lektorių kūrybinėse dirbtuvėse. Džiaugiamės, jog vienas dirbtuves vedė ir mūsų kolegė Gintė Žulytė, kviesdama konferencijos dalyvius pažinti judančių vaizdų kalbą.

Klaipėdos "Gabijos" progimnazijos mokytojai Rimai Norkienei labiausiai įsiminė Suomio Reijo Kupiainen pristatytas, mokinius sudominantis, kameros - rašiklio pedagogikos metodas (angl. Camera-pen pedagogy), kuriam prireiks tik telefono kameros ir vos kelių pamokos minučių. Apie šį metodą daugiau sužinosite Vakarų Ekspreso dienraštyje. Skaityti čia.


Pirmąją konferencijos dieną užbaigėme Baltijos kino ir medijų mokyklos (angl. Baltic Film and Media School) kino salėje,

dokumentinio filmo apie laukinę Estijos gamtą "Wild Sculpted Land" (rež. Joosep Matjus) peržiūroje.


Sekančią konferencijos dieną persikėlėme iš Talino universiteto į Estijos kino muziejų, kuriame susipažinome su nacionalinės kino edukacijos asociacijos Kolukino metodais ir mokymo priemonėmis bei klausėmės viešos mokytojų ir tarptautinių svečių diskusijos apie jų patirtis medijų edukacijoje. Džiaugiamės, jog projekte "Dideli maži ekranai" dalyvavusi mokytoja Jelena Židovič tapo diskusijos dalyve.

Už galimybę apsilankyti konferencijoje, naujus įkvėpimus ir motyvaciją esame dėkingi Britų tarybai.


Su visa konferencijos programa galite susipažinti čia.

留言


bottom of page